+38 (044) 499 19 10

+38 (050) 442 93 37

Добриво для ріпаку 2 в 1 – сульфат амонію 

Ріпак – важлива технічна культура, для вирощування якої в Україні із кожним роком виділяються все більші площі сільськогосподарських земель. Такий ріст популярності ріпаку пояснюється активним попитом на його насіння, адже воно є цінним джерелом олії. До того ж, ріпак простий у вирощуванні та забезпечує високі врожаї. Однак, для досягнення максимальної урожайності слід вчасно підгодовувати рослину необхідними для її розвитку елементами живлення. 

Ріпак полюбляє родючі ґрунти та погано переносить нестачу азоту. Тому вирощувати культуру рекомендується на дерново-підзолистих суглинистих землях. Однак джерелом більшості поживних речовин для ріпаку є не грунт, а мінеральні добрива. Саме агрохімікати забезпечують його потребу в мікро- та макроелементах. Окрім азоту, ріпак поглинає значну кількість фосфору, калію, бору, марганцю, молібдену, цинку, магнію та сірки. 

Серед широкого асортименту мінеральних добрив є один агрохімікат, здатний забезпечити ріпак одразу двома елементами живлення – азотом та сіркою. Це мінеральне добриво – сульфат амонію.

Переваги сульфату амонію

Сульфат амонію – ефективне мінеральне добриво, що застосовується для живлення широкого спектру сільськогосподарських культур. У його складі міститься 21% азоту та 24% сірки. Даний агрохімікат застосовують в якості основного добрива, а також для позакореневого підживлення ріпаку, картоплі, гречки, рису, зернових, цукрового буряка та інших культур, які особливо гостро відчувають нестачу сірки.

Завдяки хорошим фізичним характеристикам, сульфат амонію легко зберігається та переносить транспортування, а також не викликає труднощів при застосуванні. 

Рекомендації щодо застосування добрива

Сульфат амонію застосовується для підживлення як ярого ріпаку, так і озимого. Однак, технологія внесення добрива в обох випадках матиме певні відмінності:

  1. Особливості підживлення ярого ріпаку сульфатом амонію: 
  • передпосівна культивація: 60-80 кг/га діючої речовини (286-381 кг/га добрива) в комплексі з фосфорними та калійними добривами;
  • стадія бутонізації: 30-40 кг/га діючої речовини (143-190 кг/га добрива);
  • вкінці бутонізації: 10 кг/га добрива в суміші з мікроелементами (бором, міддю, марганцем). 
  1. Особливості підживлення озимого ріпаку сульфатом амонію:
  • на початку відновлення вегетації: 60-80 кг/га діючої речовини (286-381 кг/га добрива);
  • на стадії бутонізації: 30-40 кг/га (143-190 кг/га добрива);
  • вкінці бутонізації: 10 кг/га в суміші з мікроелементами (бором, міддю, марганцем) шляхом позакореневої підгодівлі. 

Завдяки широким можливостям застосування, перевагам та високій ефективності сульфат амонію є одним із найбільш популярних добрив на українському ринку. Придбати цей агрохімікат  ви можете в компанії «Агромікс». Наша фірма пропонує аграріям широкий спектр якісних засобів для захисту та живлення сільськогосподарських культур.

22 травня 2017