+38 (044) 499 19 10

+38 (050) 442 93 37

Калій хлористий – універсальне джерело калію для різних видів рослин

Одним із основних елементів живлення для сільськогосподарських рослин є калій. Він бере участь у формуванні урожайності та сприяє покращенню якості вирощеної продукції. Серед калійних добрив найбільш поширеним є калій хлористий - ефективний та універсальний засіб живлення. Однак даний агрохімікат володіє рядом особливостей, які необхідно враховувати при його застосуванні.

Щоб внесення калію хлористого забезпечило максимальний позитивний результат, слід знати його основні характеристики.

Склад та особливості калію хлористого

Очевидно, що до складу калію хлористого входить хлор. Саме цей компонент і зумовлює специфіку застосування добрива. Хлорвмісні агрохімікати рекомендується вносити задовго до початку посівної. Слід забезпечити запас часу для того, щоб хлор встиг вимитися з грунту під впливом дощів. За таких умов до початку посівних робіт в родючому шарі залишиться лише калій. Однак, якщо в ґрунті міститься достатня кількість вологи, то калій хлористий можна вносити і в якості підкормки.

Калійні добрива необхідні більшості культур в невеликих кількостях. Однак нехтувати їх застосуванням не варто, адже калій виконує дуже важливу роль у процесі розвитку рослин:

  1. відповідає за інтенсивність фотосинтезу;
  2. регулює активність окислювальних процесів;
  3. сприяє утворенню органічних кислот в культурах;
  4. приймає участь у процесах вуглеводного та білкового обміну.

У разі нестачі калію відбувається сповільнення синтезу білка, в результаті чого порушується азотний обмін і пригнічується утворення складних вуглеводів. Крім того, у рослин погіршується розвиток репродуктивних органів. Зокрема, у пшениці це проявляється шляхом формування щуплого зерна. 

Основні переваги добрива

Калій хлористий – це висококонцентроване добриво, що має широкий спектр застосування. Його вносять під кормові, зернові, плодово-ягідні культури та овочі.

Існують рослини, на які хлор чинить досить негативний вплив. До них, зокрема, належать виноград, картопля та тютюн. Проте ці культури позитивно реагують на внесення калію. Тому в процесі їх вирощування рекомендується застосовувати калій хлористий, але дуже обережно. Суворе дотримання дози та строків його внесення гарантовано забезпечить позитивний результат.

Діюча речовина калію хлористого швидко засвоюється рослинами та позитивно впливає на їх розвиток та формування урожайності. Засіб добре розчиняється у воді, може застосовуватися і в якості єдиного добрива, і в складі тукосумішей. До того ж, калій хлористий відмінно поєднується з азотними та фосфорними агрохімікатами.

Дане калійне добриво допомагає рослинам виробити стійкість до заморозків, підтримує водний баланс, а також служить бар’єром проти різноманітних грибкових хвороб – кореневої гнилі, іржі та плямистості.

Отже, калій хлористий – це ефективне джерело калію для різних видів сільськогосподарських рослин. Придбати даний засіб для свого господарства Ви можете у компанії «Агромікс». Ми реалізуємо широкий асортимент якісних мінеральних добрив, які допомагають аграріям у досягненні високої урожайності.

28 квітня 2017