+38 (044) 499 19 10

+38 (050) 442 93 37

Причини та шляхи подолання дефіциту фосфору у рослин

Сучасний ринок мінеральних добрив представлений широким асортиментом різноманітних засобів живлення рослин. Однак в ньому виділяється три найбільші групи добрив: азотні, калійні та фосфорні. Попит на них зумовлений тим, що без азоту, калію та фосфору культури не можуть нормально розвиватись та забезпечувати високий врожай. Достатня концентрація цих діючих речовин в грунті – запорука хорошої продуктивності рослин та якості вирощеної  продукції. 

Як відомо, з роками активного господарювання грунт втрачає свої поживні речовини та не встигає відновлювати їх запас природнім шляхом. Саме тому мінеральні добрива сьогодні користуються таким попитом. 

Основні види фосфорних добрив

Залежно від складу, усі мінеральні добрива діляться на два типи: однокомпонентні та комплексні. Однокомпонентні містять лише один елемент живлення, а комплексні – два і більше. Такі агрохімікати мають свої переваги та недоліки, тому аграрії обирають їх, враховуючи індивідуальні особливості господарства та застосовуваної агротехнології. 

Найбільш затребуваними фосфорними добривами є амофос, суперагро, нітроамофоска, діамофос тощо.

Амофос, нітроамофоска та суперагро належать до числа комплексних добрив, адже у своєму складі містять, окрім фосфору, й інші поживні речовини. Вони характеризуються високою ефективністю та універсальністю. 

Нестача фосфору: у чому причини?

Основною причиною нестачі фосфору для рослин є виснаження та збідніння грунту з часом використання. Однак існує ще ряд причин, які зумовлюють дефіцит даного елемента живлення:

  • неправильне та несвоєчасне застосування азотних та калійних добрив;
  • поглинання фосфору грунтовим комплексом, після чого він стає недоступним для рослин;
  • інтенсивний обробіток грунту, який пригнічує діяльність мікрофлори;
  • неорганічний тип культивації землі;
  • виключення із агротехнології такого етапу як штучне  відновлення балансу поживних речовин в грунті.

За сучасних інтенсивних умов господарювання аграрії не можуть забезпечити грунту достатній час для відновлення вмісту поживних речовин. Тому єдиним виходом є застосовувати мінеральні добрива. Компанія «Агромікс» пропонує широкий асортимент агрохімікатів, який включає азотні, фосфорні та калійні добрива. Продукція володіє відмінною якістю та ефективністю, тому забезпечує рослинам умови для здорового розвитку та формування високих урожаїв.

2 червня 2017