+38 (044) 499 19 10

+38 (050) 442 93 37

Сульфат амонію. Переваги перед карбамідом і аміачною селітрою

Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент мінеральних добрив. Але серед них є такі продукти, попит на які з року в рік залишається стабільно високим. При виборі добрив аграрії враховують ряд ключових чинників: ефективність; економічність; безпеку; простоту використання, зберігання і транспортування і т. д. За всіма з перерахованих параметрів сульфат амонію перебуває в числі лідерів серед азотних добрив. Багато досвідчених аграрії віддають перевагу саме цьому засобу живлення перед не менш відомими селітрою аміачною і карбамідом.

Склад і застосування сульфату амонію

Сульфат амонію - це комплексна азотно-сірчана речовина, ефективне джерело поживних речовин для сільськогосподарських культур. До його складу входять:

  • азот в аміачній формі - 21-22%;
  • сірка - 24%;
  • натрій - 8%;
  • сірчана кислота - 0,03%;
  • сірчана вода - 0,2%.

Сульфат амонію універсальний практично для всіх культур: зернових і технічних рослин, овочів і плодових дерев. Також його рекомендується застосовувати, не залежно від кліматичних умов.

Найбільшу ефективність сульфат амонію демонструє на лужних землях. На ґрунтах кислого типу добриво варто використовувати з внесенням крейди або вапна. Ці речовини запобігають переходу амонійного азоту в нітратний. Таким чином, в ґрунті і готовій продукції не накопичуються шкідливі нітрати.

Чому сульфат амонію кращий за карбамід і аміачну селітру?

Одним із головних переваг сульфату амонію є його полікомпонентний склад, до якого входить і найважливіший для рослин азот, і не менш цінна сірка. На відміну від цього добрива, карбамід і селітра постачають культурам тільки азотом.

Використовувати сірчанокислий амоній для агропідприємств економічно вигідно. Собівартість азоту в цьому продукті в кілька разів нижча, ніж в карбаміді і селітрі.

Сульфат амонію не тільки сприяє зростанню і розвитку культур, а й покращує смакові якості майбутнього врожаю, а також підвищує кількість вітамінів і мінералів в ньому. Крім того, готова продукція довше зберігається. Такі переваги обумовлені наявністю сірки в складі добрива.

Варто також відзначити, що даний агрохімікатів зручний у використанні. Він швидко проникає в ґрунт, добре в ньому розподіляється і не вимивається опадами. Найоптимальніший період для застосування сульфату амонію - весняна оранка.

Якщо для вас актуальне питання придбання якісних азотних добрив, звертайтеся в компанію «Агромікс». Наші фахівці допоможуть підібрати ефективний засіб для живлення різних видів сільськогосподарських рослин в залежності від індивідуальних умов їх вирощування.

6 жовтня 2017