Ua Ru En
UA RU EN
News > Herbicide application features

Особливості застосування гербіцидів

Для досягнення високої продуктивності у вирощуванні сільськогосподарських культур необхідно не лише своєчасно підживлювати їх добривами, а й забезпечити надійний захист від бур’янів. В масштабах великих господарств робити це вручну практично неможливо. Тому на допомогу аграріям приходять хімічні засоби захисту – гербіциди.

Гербіциди нетоксичні для культурних рослин та забезпечують високий ефект. Однак результативність їхнього застосування залежить від впливу зовнішніх факторів. До таких факторів належать: тип ґрунту, вміст органічної речовини у землі та погодні умови.

Дія гербіцидів, залежно від типу грунту

Після внесення гербіциду в грунт, його діючі речовини засвоюються кореневою системою бур’янів. Це призводить до пригнічення розвитку шкідливих рослин та їх загибелі. Однак активність засобів захисту в грунті не завжди однакова, а залежить від структури родючого шару. Чим легший ґрунт, тим меншою буде витрата гербіциду.

На легких ґрунтах, вміст гумусу в яких менше 1%, застосовувати гербіцид до сходження насіння не рекомендується. Такий грунт має низьку поглинальну здатність, тому хімічні засоби в ньому активніше діють на зернові культури. У ґрунтах з вмістом гумусу більше 5-6% (особливо у торф’яниках) гербіциди мають здатність до абсорбування, а отже необхідно підвищувати їх норму внесення. 

Застосовувати гербіциди до сходження насіння рекомендується за таких умов: у зоні закладання насіння - щільний грунт, а глибина посіву є рівномірною та оптимальною. 

Якщо насіння буде знаходитися в грунті на різному рівні або на недостатній глибині, то гербіцидні властивості препарату можуть пригнічувати ростові процеси культурних рослин.

Вплив кліматичних умов на ефективність гербіцидів

Як зазначалося, кліматичні умови також мають великий вплив на ефективність застосування гербіцидів. При достатньому рівні вологості та підвищених температурах препарат швидше розпадається і легше поглинається кореневою системою бур’янів. 

Якщо гербіцид використовується після сходження насіння, то на цьому етапі можна дещо знехтувати складом і характеристиками ґрунту. В даному випадку препарат діє через листя. Тому внесення слід організувати тоді, коли ріст бур’янів перебуває на піку активності, температура повітря є вищою 10 °С, а вологість високою. Однак при температурах вище 23-25 °С не варто вносити гербіциди вдень, оскільки існує ймовірність їх випаровування. Захід краще відкласти до вечора. Також варто уникати застосування препарату у дощові дні, адже тоді є небезпека вимивання.

Слід дуже обережно вносити гербіциди на полях зі слаборозвиненими посівами, а також з культурами, що пережили стресові умови. У такому випадку рекомендується поєднувати їх з регуляторами росту. Це дозволить  знизити стрес та захистити сільськогосподарські рослини. 

Отже, ефективність гербіцидів залежить від ряду факторів. Однак слід врахувати ще один, не менш важливий чинник, – якість хімічних препаратів. Компанія «Агромікс» пропонує ефективні гербіциди, які надійно захищають сільськогосподарські рослини від шкідливих бур’янів та забезпечують їм здоровий розвиток.

Новини

Всі новини

З думкою про врожай

Телефони:

+38 096 444 29 36
+38 044 499 19 10

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59

Юридична адреса:
Україна, 04112, місто Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, будинок 8

Електронна пошта: [email protected]
© 2018 - 2021, Binfield.ua. All rights reserved.