Новини > Коли варто сіяти озимі культури?

Коли варто сіяти озимі культури?

Урожайність сільськогосподарських культур залежить від багатьох факторів. Серед них варто виділити один з ключових - це строки сівби. 

Від того, в які терміни буде здійснено посів насіння, залежить інтенсивність росту та розвитку рослин, їх стійкість до несприятливих умов, та нагромадження корисних речовин. Якщо не дотримуватися рекомендованих термінів посіву, рослини можуть погано перенести зимівлю або ж загинути впродовж неї. Також строки посіву насіння впливають на формування імунітету культур проти шкідників та хвороб.

Чим загрожує ранній та пізній посів?

На сільськогосподарських культурах однаково негативно відображаються як надто ранні, так і надто пізні терміни посіву. Якщо посіяти озимі рано, до періоду зимівлі вони наберуть надмірну вегетативну масу та почнуть активне кущення. На такому етапі інтенсифікуються процеси поглинання поживних речовин, що призводить до зниження зимостійкості. Крім того, молоді сходи легше піддаються атакам шкідників та сильніше  заростають бур’янами. 

Запізнілий посів призводить до того, що культура не встигає досягнути необхідного ступеня розвитку до початку зимівлі. Навесні спостерігаються сходи поганої якості, які зазвичай дають нижчу урожайність від потенційно можливої.   

Оптимальні строки сівби

Єдиної думки щодо того, коли краще сіяти озимі, немає. На це впливає багато факторів. Треба враховувати стан ґрунту, наявність вологи в ньому, погодні умови, а також те, яка культура була попередником. Не варто сіяти озимі під час тривалої посухи, але й переносити захід на надто пізні терміни також не можна.

В ідеалі сіяти озимі слід так, щоб до зимівлі культури не встигли перейти до 3-4 етапів ортогенезу. Водночас їхній розвиток повинен зупинитися на такій стадії, яка дозволяла б весною швидше розпочати формування колосу. На даному етапі для рослини важливо засвоювати з ґрунту осінньо-зимові запаси поживних речовин в достатній кількості. Саме тому восени необхідно вносити відповідні мінеральні добрива.

Загалом, вдалими строками сівби озимих вважаються такі, за яких виконуються дві умови:

 1. середньодобова температура повітря дорівнює 15 °C;
 2. тривалість осінньої вегетації складатиме 40-50 днів. 

Отже, орієнтовним періодом для сівби є друга половина вересня – початок жовтня. Проте не слід забувати, що термін посіву озимих можна найбільш точно обрати, лише спираючись на поточні погодні умови.

Сівба озимих культур в оптимальні строки – безкоштовний фактор, який може вплинути на врожай, і уже з самого початку закласти надміцний фундамент для весняного тріумфу.

Якщо Вам необхідно забезпечити озимі культури якісними мінеральними добривами, звертайтеся до компанії «Агромікс». Ми пропонуємо широкий асортимент засобів для захисту та живлення різних видів сільськогосподарських рослин.

Більше новин

Всі новини
 • Від чого залежить доступність елементів живлення для рослин?

  Підживлення сільськогосподарських рослин мінеральними добривами – це невід’ємна та надзвичайно важлива частина агротехнології. Однак у деяких випадках її результативність буває на такою, як очікується. 

  20.12 2018
 • Особливості застосування гербіцидів

  Для досягнення високої продуктивності у вирощуванні сільськогосподарських культур необхідно не лише своєчасно підживлювати їх добривами, а й забезпечити надійний захист від бур’янів. В масштабах великих господарств робити це вручну практично неможливо. Тому на допомогу аграріям приходять хімічні засоби захисту – гербіциди.

  20.12 2018
 • ТОП-5 найнеобхідніших мікроелементів для кукурудзи

  Для здорового росту та високої продуктивності кукурудза, окрім основних макроелементів, потребує ряд інших мінеральних речовин. Вони необхідні в невеликій кількості, проте це жодним чином не применшує їх важливості для розвитку культури та формування продуктивності.

  20.12 2018
 • Значення мінеральних речовин для сої

  Макро- та мікроелементи відіграють важливу роль у розвитку сої. Вони входять до складу багатьох ферментів, вітамінів та інших фізіологічно активних сполук. Мінеральні речовини беруть участь у синтезі білків, жирів та вуглеводів. 

  05.12 2018

З думкою
про врожай

Телефони:

+38 (044) 499 19 10
+380 503 813 321

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59
Юридична адреса:
вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022