Новини > Коли варто сіяти озимі культури?

Коли варто сіяти озимі культури?

Урожайність сільськогосподарських культур залежить від багатьох факторів. Серед них варто виділити один з ключових - це строки сівби. 

Від того, в які терміни буде здійснено посів насіння, залежить інтенсивність росту та розвитку рослин, їх стійкість до несприятливих умов, та нагромадження корисних речовин. Якщо не дотримуватися рекомендованих термінів посіву, рослини можуть погано перенести зимівлю або ж загинути впродовж неї. Також строки посіву насіння впливають на формування імунітету культур проти шкідників та хвороб.

Чим загрожує ранній та пізній посів?

На сільськогосподарських культурах однаково негативно відображаються як надто ранні, так і надто пізні терміни посіву. Якщо посіяти озимі рано, до періоду зимівлі вони наберуть надмірну вегетативну масу та почнуть активне кущення. На такому етапі інтенсифікуються процеси поглинання поживних речовин, що призводить до зниження зимостійкості. Крім того, молоді сходи легше піддаються атакам шкідників та сильніше  заростають бур’янами. 

Запізнілий посів призводить до того, що культура не встигає досягнути необхідного ступеня розвитку до початку зимівлі. Навесні спостерігаються сходи поганої якості, які зазвичай дають нижчу урожайність від потенційно можливої.   

Оптимальні строки сівби

Єдиної думки щодо того, коли краще сіяти озимі, немає. На це впливає багато факторів. Треба враховувати стан ґрунту, наявність вологи в ньому, погодні умови, а також те, яка культура була попередником. Не варто сіяти озимі під час тривалої посухи, але й переносити захід на надто пізні терміни також не можна.

В ідеалі сіяти озимі слід так, щоб до зимівлі культури не встигли перейти до 3-4 етапів ортогенезу. Водночас їхній розвиток повинен зупинитися на такій стадії, яка дозволяла б весною швидше розпочати формування колосу. На даному етапі для рослини важливо засвоювати з ґрунту осінньо-зимові запаси поживних речовин в достатній кількості. Саме тому восени необхідно вносити відповідні мінеральні добрива.

Загалом, вдалими строками сівби озимих вважаються такі, за яких виконуються дві умови:

 1. середньодобова температура повітря дорівнює 15 °C;
 2. тривалість осінньої вегетації складатиме 40-50 днів. 

Отже, орієнтовним періодом для сівби є друга половина вересня – початок жовтня. Проте не слід забувати, що термін посіву озимих можна найбільш точно обрати, лише спираючись на поточні погодні умови.

Сівба озимих культур в оптимальні строки – безкоштовний фактор, який може вплинути на врожай, і уже з самого початку закласти надміцний фундамент для весняного тріумфу.

Якщо Вам необхідно забезпечити озимі культури якісними мінеральними добривами, звертайтеся до компанії «Агромікс». Ми пропонуємо широкий асортимент засобів для захисту та живлення різних видів сільськогосподарських рослин.

Більше новин

Всі новини
 • Основні періоди внесення мінеральних добрив при вирощуванні озимих зернових

  В системі вирощування озимих зернових існує 2 найважливіших періоди, коли підживлення додатковими мінеральними добривами є найбільш важливим.

  11.11 2019
 • Складські послуги від компанії Агромікс

  Складські послуги від «Агромікс» – це комплекс заходів зі зберігання та обслуговування вантажів у власному складському комплексі. Ми здійснюємо прийом товару, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, обробку продукції (фасування, пакування) та інші супутні послуги.  Про те, як це реалізується розповіла заступник директора з розвитку Загородня Олена.

   

  25.09 2019
 • Тукосуміш - як застосовувати

  Тукосуміші - складні багатокомпонентні добрива, які готуються на замовлення з розрахунком на необхідну врожайність.

  29.07 2019
 • Які існують мікродобрива?

  Нормальний ріст рослин можливий, тільки якщо вони отримують достатню кількість поживних речовин з ґрунту, води і повітря.

  19.07 2019

З думкою
про врожай

Телефони:

+38 044 499 19 10
+38 050 355 39 75

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59
Юридична адреса:
вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022
Електронна пошта: market@agromix.com.ua