Новини > Основні періоди внесення мінеральних добрив при вирощуванні озимих зернових

Основні періоди внесення мінеральних добрив при вирощуванні озимих зернових

В системі вирощування озимих зернових існує 2 найважливіших періоди, коли підживлення додатковими мінеральними добривами є найбільш важливим.

 Перший з них триває від перших сходів до відходу на зиму. Другий період починається ранньою весною, коли відбувається вегетація. У перший період особливо важливими елементами є калій і фосфор. У цей час у рослин активно розвивається коренева система, а також відбувається накопичення цукрів, які будуть необхідні в зимовий період.

Для другого періоду характерні активне зростання і розвиток. Тому рослинам особливо важливий азот. Ранньою весною його ще недостатньо в грунті, тому потрібне додаткове внесення азотних добрив. Існує триступенева система внесення мінеральних добрив: основне внесення, внесення при посіві і додаткове внесення (підгодівля).

Фосфор і калій вносяться під час основного внесення добрив до посіву. Для розвитку кореневої системи і подальшого активного росту рослини важливо внести дозу фосфору при посіві. Доза становить 10-15 кг / га. За такою ж схемою прийнято вносити і калій. Найчастіше ці два елементи вносяться одночасно.

Однією з найбільш вигідних форм внесення мінеральних добрив є збалансовані комплексні добрива. На ринку України такими комплексними добривами є тукосуміші  https://agromix.com.ua/products/fertilizer-mixtures

Під час вегетації рослин вносяться азотні добрива. Перше внесення азоту проводиться на самому початку вегетаційного періоду. Метою першого внесення є посилення кущіння. Перше внесення повинно проводитися протягом 10 днів.

Друге внесення азоту проводиться в період першого вузла. Саме в цей час визначається потенціал врожайності озимих. Доза другого внесення приблизно становить 35-40 кг / га.

Третє внесення проводиться на стадії останнього листа. Доза азоту при цьому становить від 40 до 50 кг / га. Отримати консультацію щодо внесення азотних добрив можна у наших фахівців https://agromix.com.ua/products/mineral-fertilizers/azotni-mineralni-dobriva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин

Всі новини
 • Складські послуги від компанії Агромікс

  Складські послуги від «Агромікс» – це комплекс заходів зі зберігання та обслуговування вантажів у власному складському комплексі. Ми здійснюємо прийом товару, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, обробку продукції (фасування, пакування) та інші супутні послуги.  Про те, як це реалізується розповіла заступник директора з розвитку Загородня Олена.

   

  25.09 2019
 • Тукосуміш - як застосовувати

  Тукосуміші - складні багатокомпонентні добрива, які готуються на замовлення з розрахунком на необхідну врожайність.

  29.07 2019
 • Які існують мікродобрива?

  Нормальний ріст рослин можливий, тільки якщо вони отримують достатню кількість поживних речовин з ґрунту, води і повітря.

  19.07 2019
 • Від чого залежить доступність елементів живлення для рослин?

  Підживлення сільськогосподарських рослин мінеральними добривами – це невід’ємна та надзвичайно важлива частина агротехнології. Однак у деяких випадках її результативність буває на такою, як очікується. 

  20.12 2018

З думкою
про врожай

Телефони:

+38 044 499 19 10
+38 050 355 39 75

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59
Юридична адреса:
вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022
Електронна пошта: market@agromix.com.ua