Новини > Тукосуміш - як застосовувати

Тукосуміш - як застосовувати

Тукосуміші - складні багатокомпонентні добрива, які готуються на замовлення з розрахунком на необхідну врожайність.

Компанія «Агромікс» пропонує купити тукосуміші, створені на власному виробництві за індивідуальним замовленням із урахуванням видів вирощуваних сільськогосподарських культур, типу ґрунту та інших факторів.

Створення і застосування тукосуміші

Створення тукосумішей вимагає професійного підходу, адже нехтування принципами змішування добрив може призвести до несприятливих наслідків. Можливі фізичні процеси і хімічні реакції між компонентами, які викликають погіршення їх властивостей, наприклад підвищену гігроскопічність, злежуваність, надмірну розчинність або, навпаки, зниження розчинності. Швидкість розвитку цих негативних явищ залежить головним чином від хімічної форми компонентів, їх вологоутримання, фрагментації і часу, що минув із моменту приготування суміші до її посіву. При створенні тукосуміші не змішуються:

• добрива у вигляді пилу з гранульованими, адже ймовірне розшарування компонентів під час транспортування і посіву;

• гігроскопічні добрива з негігроскопічними, де перші швидко вбирають воду і сприяють надмірному загущенню суміші;

• фосфорні добрива розчинні у воді (суперфосфат, фосфат амонію) з добривами, що містять кальцій;

• добрива, що містять азот в амонійній формі з кальцієвими добривами (добрива з лужною реакцією);

• добрива, що містять азот у вигляді нітратів із суперфосфату (особливо порошкоподібні);

• сечовина з сульфатом магнію, низькокалієвими добривами, що містять солі магнію, порошкоподібним суперфосфатом і нітратом амонію.

Хімічна і фізична сумісність добрив відіграє ключову роль при створенні тукосуміші. Перша вказує на можливість змішувати компоненти безпосередньо перед посівом або не змішувати їх. У той час як друга вказує на можливість рівномірного розподілу всіх інгредієнтів при обробці посівного поля. Найчастіше тукосуміш готується за день або безпосередньо в день посіву, щоб зберегти оптимальні фізичні і хімічні властивості інгредієнтів.

Для удобрювання ґрунту тукосумішшю використовуються спеціальні машини, тому для її рівномірного розподілу важливий підбір компонентів суміші з точки зору розміру зерна. Нерідко різнокаліберні компоненти тукосуміші мають тенденцію сепаруватися один від одного під час транспортування, перевантаження і посіву. Великі відмінності в розмірі частинок добрива призводять до того, що дрібні частинки накопичуються в нижній частині агрегату і не потрапляють на ґрунт в необхідній кількості. На просіювання крізь відкриті простори між більш великими зернами під впливом ударів, наприклад, при транспортуванні, в основному впливають частинки діаметром менше 1 мм.

Форма частинок багато в чому визначає їх здатність переміщатися в масі добрив. Наприклад, сферичні частинки більш рухливі, ніж частинки неправильної форми. Крім того, дуже важко забезпечити рівномірність висіву суміші добрив з різною вагою і калібрування гранул. Це пов'язано з тим, що відстань між гранулами добрива при розкиданні з обертовими механічними пристроями істотно залежить не тільки від їх розміру, а й від ваги. Це особливо важливо для ефективних розкидачів добрив з великою робочою шириною. Отже, добрива, призначені для змішування, повинні мати однаковий розмір, форму і масу гранул. В іншому випадку відбувається швидкий поділ компонентів і їх нерівномірний розподіл у полі, що сильно знижує ефективність використання тукосуміші.

Щоб купити високоякісні тукосуміші, створені на власному виробництві компанії «Агромікс», потрібно задзвонити за телефонами +38 (044) 499 19 10, +380 503 813 321 або залишити заявку на замовлення в формі зворотного зв'язку на сайті.

 

Більше новин

Всі новини
 • Основні періоди внесення мінеральних добрив при вирощуванні озимих зернових

  В системі вирощування озимих зернових існує 2 найважливіших періоди, коли підживлення додатковими мінеральними добривами є найбільш важливим.

  11.11 2019
 • Складські послуги від компанії Агромікс

  Складські послуги від «Агромікс» – це комплекс заходів зі зберігання та обслуговування вантажів у власному складському комплексі. Ми здійснюємо прийом товару, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, обробку продукції (фасування, пакування) та інші супутні послуги.  Про те, як це реалізується розповіла заступник директора з розвитку Загородня Олена.

   

  25.09 2019
 • Які існують мікродобрива?

  Нормальний ріст рослин можливий, тільки якщо вони отримують достатню кількість поживних речовин з ґрунту, води і повітря.

  19.07 2019
 • Від чого залежить доступність елементів живлення для рослин?

  Підживлення сільськогосподарських рослин мінеральними добривами – це невід’ємна та надзвичайно важлива частина агротехнології. Однак у деяких випадках її результативність буває на такою, як очікується. 

  20.12 2018

З думкою
про врожай

Телефони:

+38 044 499 19 10
+38 050 355 39 75

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59
Юридична адреса:
вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022
Електронна пошта: market@agromix.com.ua