Підживлення сільськогосподарських рослин мінеральними добривами – це невід’ємна та надзвичайно важлива частина агротехнології. Однак у деяких випадках її результативність буває на такою, як очікується.
Виявляється, наявність достатньої кількості поживних речовин в грунті не є гарантією їх потрапляння до рослин. Процес засвоювання поживних речовин залежить від багатьох факторів. Їх умовно можна поділити на дві групи: фізико-хімічні особливості грунту та фактори навколишнього середовища.
На активність поглинання рослинами мінеральних речовин впливають такі фактори:
Доведено, що діючі речовини мінеральних добрив краще мігрують до рослин при помірно-підвищених концентраціях грунтового розчину. Натомість при надмірних нормах, процес надходження води та елементів живлення ускладнюється.
Суть даного фактору полягає у таких явищах як синергізм та антагонізм між хімічними речовинами. Іншими словами, деякі елементи живлення, що знаходяться в землі у великій концентрації, можуть перешкоджати або ж сприяти засвоюванню інших елементів.
Доведено таку закономірність: чим нижча вологість грунту, тим гірше з нього засвоюються поживні речовини. Проте надлишок вологи також може відігравати негативну роль. За таких умов іони деяких елементів транспортуються значно швидше за інші, що призводить до дисбалансу.
Підвищення або зниження кислотності родючого шару призводить до зміни рівня мікро- та макроелементів. Наприклад, у кислому середовищі краще поглинаються цинк та залізо, але зменшується кількість доступного азоту і фосфору.
Основними погодними факторами, які впливають на засвоєння рослинами поживних речовин, є температура повітря та світло.
Науково та практично встановлено, що при температурі повітря нижче 10 градусів гальмуються процеси поглинання усіх елементів живлення.
Роль світла у розвитку рослин пояснюється простими принципами фотосинтезу. Якщо сонячні промені є, то рослина поглинає елементи живлення. Якщо ж освітлення недостатньо, то процеси фотосинтезу сповільнюються, а інтенсивність поглинання елементів живлення знижується.
Отже, на доступність поживних речовин впливає багато факторів. Їх обов’язково слід враховувати на етапі підживлення сільськогосподарських культур. Це дозволить застосувати мінеральні добрива раціонально.
Компанія «Агромікс» реалізує широкий асортимент засобів живлення рослин. Крім того, наші фахівці надають аграріям консультації щодо ефективного застосування добрив відповідно до індивідуальних особливостей господарства.
В системі вирощування озимих зернових існує 2 найважливіших періоди, коли підживлення додатковими мінеральними добривами є найбільш важливим.
Складські послуги від «Агромікс» – це комплекс заходів зі зберігання та обслуговування вантажів у власному складському комплексі. Ми здійснюємо прийом товару, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, обробку продукції (фасування, пакування) та інші супутні послуги. Про те, як це реалізується розповіла заступник директора з розвитку Загородня Олена.
Тукосуміші - складні багатокомпонентні добрива, які готуються на замовлення з розрахунком на необхідну врожайність.
Нормальний ріст рослин можливий, тільки якщо вони отримують достатню кількість поживних речовин з ґрунту, води і повітря.