Новини > Від чого залежить доступність елементів живлення для рослин?

Від чого залежить доступність елементів живлення для рослин?

Підживлення сільськогосподарських рослин мінеральними добривами – це невід’ємна та надзвичайно важлива частина агротехнології. Однак у деяких випадках її результативність буває на такою, як очікується. 

Виявляється, наявність достатньої кількості поживних речовин в грунті не є гарантією їх потрапляння до рослин. Процес засвоювання поживних речовин залежить від багатьох факторів. Їх умовно можна поділити на дві групи: фізико-хімічні особливості грунту та фактори навколишнього середовища. 

Вплив особливостей грунту на засвоювання поживних речовин

На активність поглинання рослинами мінеральних речовин впливають такі фактори:

Концентрація грунтового розчину

Доведено, що діючі речовини мінеральних добрив краще мігрують до рослин при помірно-підвищених концентраціях грунтового розчину. Натомість при надмірних нормах, процес надходження води та елементів живлення  ускладнюється.

Співвідношення макро- та мікроелементів

Суть даного фактору полягає у таких явищах як синергізм та антагонізм між хімічними речовинами. Іншими словами, деякі елементи живлення, що знаходяться в землі у великій концентрації, можуть перешкоджати або ж сприяти засвоюванню інших елементів.

  Вологість грунту

Доведено таку закономірність: чим нижча вологість грунту, тим гірше з нього засвоюються поживні речовини. Проте надлишок вологи також може відігравати негативну роль. За таких умов іони деяких елементів транспортуються значно швидше за інші, що призводить до дисбалансу. 

 Кислотність грунту

Підвищення або зниження кислотності родючого шару призводить до зміни рівня мікро- та макроелементів. Наприклад, у кислому середовищі краще поглинаються цинк та залізо, але зменшується кількість доступного азоту і фосфору.  

Вплив умов навколишнього середовища на доступність елементів живлення

Основними погодними факторами, які впливають на засвоєння рослинами поживних речовин, є температура повітря та світло.

Температура повітря

Науково та практично встановлено, що при температурі повітря нижче 10 градусів гальмуються процеси поглинання усіх елементів живлення.

Світло

Роль світла у розвитку рослин пояснюється простими принципами фотосинтезу. Якщо сонячні промені є, то рослина поглинає елементи живлення. Якщо ж освітлення недостатньо, то процеси фотосинтезу сповільнюються, а інтенсивність поглинання елементів живлення знижується. 

Отже, на доступність  поживних речовин впливає багато факторів. Їх обов’язково слід враховувати на етапі підживлення сільськогосподарських культур. Це дозволить застосувати мінеральні добрива раціонально.  

Компанія «Агромікс» реалізує широкий асортимент засобів живлення рослин. Крім того, наші фахівці надають аграріям консультації щодо ефективного застосування добрив відповідно до індивідуальних особливостей господарства.  

Більше новин

Всі новини
 • Основні періоди внесення мінеральних добрив при вирощуванні озимих зернових

  В системі вирощування озимих зернових існує 2 найважливіших періоди, коли підживлення додатковими мінеральними добривами є найбільш важливим.

  11.11 2019
 • Складські послуги від компанії Агромікс

  Складські послуги від «Агромікс» – це комплекс заходів зі зберігання та обслуговування вантажів у власному складському комплексі. Ми здійснюємо прийом товару, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, обробку продукції (фасування, пакування) та інші супутні послуги.  Про те, як це реалізується розповіла заступник директора з розвитку Загородня Олена.

   

  25.09 2019
 • Тукосуміш - як застосовувати

  Тукосуміші - складні багатокомпонентні добрива, які готуються на замовлення з розрахунком на необхідну врожайність.

  29.07 2019
 • Які існують мікродобрива?

  Нормальний ріст рослин можливий, тільки якщо вони отримують достатню кількість поживних речовин з ґрунту, води і повітря.

  19.07 2019

З думкою
про врожай

Телефони:

+38 044 499 19 10
+38 050 355 39 75

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59
Юридична адреса:
вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022
Електронна пошта: market@agromix.com.ua