Новини > Значення мінеральних речовин для сої

Значення мінеральних речовин для сої

Макро- та мікроелементи відіграють важливу роль у розвитку сої. Вони входять до складу багатьох ферментів, вітамінів та інших фізіологічно активних сполук. Мінеральні речовини беруть участь у синтезі білків, жирів та вуглеводів. 

Соя дуже чутлива до нестачі мікро- та макроелементів. Особливість її вирощування полягає в тому, що навіть багатий на поживні речовини ґрунт не гарантує рослинам активного та здорового розвитку. Щоб уникнути дефіциту елементів живлення, слід застосовувати мінеральні добрива.

Правильний вибір агрохімікатів для підживлення сої – запорука здорового росту та високої урожайності. Тому необхідно знати, яких саме поживних речовинах соя потребує та чим загрожує їх нестача. 

Прояви дефіциту макроелементів 

До основних елементів живлення сільськогосподарських рослин належать азот, фосфор та калій. Тому їх нестача найгірше проявляється на рослинах сої.

 • Дефіцит азоту призводить до втрати кольору, листя тьмяніє і набуває жовтуватого відтінку. У рослини сповільнюються ростові процеси, що призводить до низької урожайності та якості продукції.
 • Нестача фосфору для сої – неминуча затримка в рості. Рослини розвиваються кволими та слабкими, а їхнє листя – дрібне та забарвлене у темно-зелений колір. Оскільки фосфор є досить мобільним, молоді листки перетягують на себе значну його частину зі старих. 
 • Надлишок макроелементів для сої настільки ж небезпечний, як і нестача. Підвищений вміст фосфору призводить до дефіциту цинку, міді та заліза.
 • Низька забезпеченість калієм – серйозна загроза для сої, адже призводить до відмирання листя. На початковій стадії спостерігається його пожовтіння. При значній нестачі калію у сої формується зморщене насіння маленьких розмірів та незвичної форми. Надлишок калію заважає рослині засвоювати цинк, бор, магній та кальцій.

Дефіцит мікроелементів та його наслідки

Те, що соя відчуває нестачу кальцію, можна помітити за сповільненим розвитком тканин стебла, листя та кореню. Цей хімічний елемент не є мобільним, тому ознаки його нестачі спочатку з’являються на молодих листках.

 • Про дефіцит магнію свідчить пожовтіння старого листя між жилками. Із часом воно може розповсюджуватися і на молоді листки. Надмірна кількість магнію призводить до пригнічування кореневої системи, а на ранніх фазах розвитку – навіть до відмирання.
 • Нестача бору загрожує сої надто різким або надто повільним ростом верхніх точок. Молоде листя деформується, інколи занадто потовщується, набуває темно-зеленого забарвлення. Листя та стебла стають крихкими.
 • Дефіцит сірки можна виявити за втратою кольору листя. На рослинах з’являються перші ознаки хлорозу. Кінчики молодих листків можуть навіть відмирати. Нестача даного елемента живлення негативно впливає на цвітіння та плодоношення сої.

Отже, для здорового розвитку та плодоношення сої необхідне своєчасне підживлення мінеральними добривами. Компанія «Агромікс» пропонує широкий асортимент агрохімікатів для сої та інших видів сільськогосподарських рослин.

Більше новин

Всі новини
 • Від чого залежить доступність елементів живлення для рослин?

  Підживлення сільськогосподарських рослин мінеральними добривами – це невід’ємна та надзвичайно важлива частина агротехнології. Однак у деяких випадках її результативність буває на такою, як очікується. 

  20.12 2018
 • Особливості застосування гербіцидів

  Для досягнення високої продуктивності у вирощуванні сільськогосподарських культур необхідно не лише своєчасно підживлювати їх добривами, а й забезпечити надійний захист від бур’янів. В масштабах великих господарств робити це вручну практично неможливо. Тому на допомогу аграріям приходять хімічні засоби захисту – гербіциди.

  20.12 2018
 • ТОП-5 найнеобхідніших мікроелементів для кукурудзи

  Для здорового росту та високої продуктивності кукурудза, окрім основних макроелементів, потребує ряд інших мінеральних речовин. Вони необхідні в невеликій кількості, проте це жодним чином не применшує їх важливості для розвитку культури та формування продуктивності.

  20.12 2018
 • Фосфорні добрива: особливості застосування для озимої пшениці

  Жодна інша сільськогосподарська культура в Україні настільки позитивно не реагує на підкормки фосфором, як пшениця. Дослідним шляхом встановлено, що даний елемент живлення сприяє кущінню рослин. Це призводить до збільшення кількості колосків, а, отже, і до урожайності.

  13.02 2018

З думкою
про врожай

Телефони:

+38 (044) 499 19 10
+380 503 813 321

Адреса:

Адреса виробничої бази:
м.Фастів, вул. Великоснітинська, 59
Юридична адреса:
вул. Козацька, 120/4, Київ, 03022